White Deer

O nás

o nás
 
 
Dvě ženy a jedna malá řemeslná dílna v podkroví - to je WHITEDEER.  Milujeme přírodní materiály a tradiční řemeslné způsoby zpracování. A tak se naší tvorbou snažíme poskytnout jim co nejvíce prostoru vyniknout.
 
Na naší autorskou cestu jsme se vydaly v roce 2015. Myšlenka vlastní tvorby v nás zrála dlouho a stála za ní především snaha vymanit se ze stále více přesycené uniformity trhu a jít cestou větší udržitelnosti a smysluplnosti. 

Náš první výrobek byl batoh pro vlastní potřebu, vyrobený ze 100% bavlněné celtoviny s kovovými a koženými detaily, bez použití syntetiky a plastů, protože batoh z přírodních, českých materiálů jsme nikde v obchodě nenašly, ač nabídka praskala ve švech. A protože jsem viděly širší zájem, pokračovaly jsme dál... přidaly jsme pár produktů pro domov, či pro děti, ale všechny stále nesou tu prvotní myšlenku otáčet kurzorem směrem k udržitelnějšímu stylu života a nést odpovědnost k prostředí a prostoru, kde žijeme.
 
Každý kus na své cestě k finální podobě projde několikrát rukama pouze nás dvou a zároveň se dělíme i o ostatní profese spojené s chodem celé dílny.  Stále se tak učíme poznávat nové cesty, postupy a disciplíny a stále nás to baví. V tvorbě objevujeme možnosti tisku, sítotisku i různé techniky malby a výšivky na textilní materiály, které dále zapracováváme do výrobků k běžné potřebě.
 
Věnujeme se i zakázkové práci, pokud je pro ni prostor a je pro nás něčím zajímavá.
 
Helena a Václava Vyskočilovi

 

nahoru